13 בנובמבר, 2014

רשת הסופרמרקט של קופיקס

מי שעוד לא מכיר את רשת בתי הקפה קופיקס, אז נעים מאוד: מדובר ביוזמה של אבי כץ שנוצרה בעקבות החוויה שלו בנושא יוקר המחייה. באתר החברה נמצא ציטוט של כץ שמספר היכן התחיל הכל. כץ וחברו ביקשו לקנות קפה ומאפה באחת מחנויות הנוחות בתחנות הדלק בעת שהיו בדרכים, והופ – הגיע החשבון ליותר מ-50 שקלים. כץ הרגיש שצריך לעשות משהו בנידון, וכך נוצר קופיקס – בית קפה שכל התפריט שלו, על כל פריטיו, מוצע במחיר אחיד של 5 שקלים בלבד. כמובן שהארץ רעשה וגעשה, הציבור אולי חשד בהתחלה אך נהר בהמוניו אל הסניף הראשון בתל אביב, הרשתות המתחרות הגיבו בתדהמה והורידו מחירים בהתאם, וכך נוצר שוק חדש ונהדר של בתי קפה איכותיים במחירים הוגנים.

cofix

קרדיט תמונה: אתר Cofix

לאחרונה, הודיע המייסד אבי כץ, כי בכוונתו להתרחב מעבר לבתי הקפה ולקופיקס בר (הנותן מענה לצרכני האלכוהול והיין) ולפתוח רשת סופרמרקט שתפעל על אותו עיקרון של מכירת כל המוצרים תחת מחיר אחיד של 5 שקלים.
זה כבר חידוש.

הסניף הראשון של הרשת, שתיקרא סופר קופיקס, עתיד להיפתח כבר באפריל 2015 ואחריו צפויים להיפתח עוד כ-20 סניפים נוספים ברחבי הארץ.
למרות שכץ לא מוסר המון מידע על המוצרים שיימכרו בסופר קופיקס, הוא כן סיפר שהמוצרים יכללו מוצרי חלב, מוצרי מזון בסיסיים, שימורים ומוצרי ניקיון. למעשה הכל תלוי בספקים שיהיו מוכנים לשתף פעולה עם היוזמה החברתית ויציעו מחירים הוגנים ללא פערי תיווך.
האפשרות להוזלת מחירים שכזו מתבצעת דרך הוזלת מחירים על המותגים הקיימים, ייצור מוצרים במותג פרטי, ייבוא מקביל או שינוי האריזות כך שיתאימו למחיר. ההערכה המשוערת לפתיחת רשת הסופרמרקטים עומדת על כ-20 מיליון שקלים.

אין לדעת מראש האם הרעיון החברתי הזה יצליח ובגדול, כמו רשת בתי הקפה, או שאולי יהיה מיזם יומרני מדי שייכשל בענק.
בכל מקרה, אנו מברכים על כל יוזמה המציעה להוזיל את יוקר המחיה ושפועלת למען סטודנטים, זוגות צעירים, קשישים, וכל אוכלוסיה אחרת שרוצה, ואפילו חייבת, לקנות בזול.
נשאר לנו רק להמתין ולאחל בהצלחה!

 

14 באוגוסט, 2014

ביקורת מסעדות- קפה אירופה

מי שחזק באינסטגרם ועוקב אחר אושיות אופנה כמו הדוגמנית העולה אניה מרטירוסוב הדקיקה, בטח נתקל בצ'ק אין מסקרן שנקרא קפה אירופה. אין יחצנות טובה מזו המתקבלת בפרופיל ההו-כה שיקי של מרטירוסוב כדי לרצות מייד וללא דחיה לפקוד את המקום האופנתי.
קפה אירופה למי שלא מכיר, הוא בר-קפה-מסעדה נינוח וגראנג'י נטול גינונים פורמליים. התפריט פשוט מודפס על דף ומנוסח בגובה העיניים, כאשר החלוקה המעניינת נקבעת על פי מחיר המנה: מ-19 ועד 69 שקלים. יחד עם זאת, אל תתנו למחירים המעולים לגרום לכם לחשוב שלא בצדק, שזה מעיד על איכות ירודה או חוויה מאכזבת.

3293645508צילום: איליה מלניקוב

המוסד התל אביבי הידוע התחבר לשף המפורסם שרון כהן ויצר שילוב של כישרון עילאי במחירים הוגנים. ערב בקפה אירופה יהיה בילוי נהדר הכולל שירות מעולה, מוזיקה מצויינת ואוכל נהדר היוצרים אווירה ברלינאית.

אז למדנו שאכן אפשר לוותר על חומרי גלם מפונפנים בלי לוותר על טעמים מרתקים במנות שבורכו באומץ ויצירתיות. אל תחשבו שתקבלו רק סלט עלים דליל או חציל בטחינה, יש גם בשר, דגים ופירות ים טריים עשויים למשעי על הגריל שמהווים את המומחיות של השף כהן.
המנה המפתיעה של הערב היא ללא ספק הטרטר בורגר. המנה כוללת כל מה שיש בהמבורגר טוב כמו לחמניה רכה מרוחה ברוטב איולי חרדל עם בצל מטוגן ומלפפון חמוץ, אלא מה? שהבשר חי ומתובל בצורה שכאילו אלוהים בעצמו ירד ותיבל אותו. אין מצב שתשאירו ולו ביס אחד.
חוץ מזה, גם מנת התמנונים ברוטב יין אדום מעולה וחוצפנית, שזורקת אותך היישר לכפר דייגים נידח ואותנטי.
וציון 10 עגול לצוות המלצרים המנומס והיעיל, שכאילו נבחר בקפידה כדי שיתערבב עם האווירה הייחודית ולאופי המסעדה. נראה שהמלצרים אומנו היטב כדי לקרוא את האורחים ולדעת בדיוק מה יתאים להם.

מי ייתן ויצמחו עוד מקומות נהדרים כמו קפה אירופה שישפרו את חייהם של הבליינים התל אביביים.