5 טיפים לשמירה על עור בריא

העור שלך הוא הדבר הראשון שאנשים רואים כשהם מסתכלים עליך. למרבה הפלא, זה נחשב האיבר הגדול ביותר בגוף האדם והוא משמש למטרות רבות. העור הוא ההגנה הראשונה של גופינו נגד חיידקים, הוא ממיר את אור השמש לוויטמין D ושכבת השומן הנמצאת מתחתיו מסייעת להבטיח שהנוזלים החשובים בתוך הגוף ישארו בתוכו. טיפוח העור ובחירה בסגנון חיים בריא יכולים לעזור לעכב את תהליך ההזדקנות הטבעי ולמנוע בעיות עור שונות. אין לך זמן מיותר להשקיע בטיפוח העור שלך? לפנייך 5 טיפים פשוטים שיעשו לך את החיים הרבה יותר קלים.

1. הגנה על העור מפני השמש
אחת הדרכים החשובות ביותר כדי לטפל בעורך היא להגן עליו מפני השמש. חשיפה מרובה לשמש יכולה לגרום לקמטים, כתמי גיל ובעיות עור אחרות וכמו כן, הגברת הסיכון לסרטן העור. רצוי להשתמש במקדם הגנה עם מסנן קרינה גבוה של SPF 15 לפחות, למרוח אותו בנדיבות ולחזור על הפעולה מספר פעמים ביום, מניעת חשיפה לשמש בין השעות 10:00-14:00 בהן קרני השמש הן החזקות ביותר וחבישת כובע רחב שוליים.
2. להפסיק לעשן
עישון גורם לעור שלך להיראות מבוגר יותר ותורם לקמטים. הוא מצמצם את כלי הדם הזעירים בשכבות החיצוניות ביותר של העור, אשר מקטינים את זרימת הדם ואת העברת החמצן והחומרים המזינים לעור. בנוסף, עישון מזיק לקולגן ואלסטין שאלו הסיבים המעניקים חוזק ואלסטיות לעור.
במידה והחלטתם להפסיק לעשן, יש ברחבי הרשת קהילות תמיכה של גמילה מעישון בהן ניתן להתייעץ ולשאול כל דבר הקשור להפסקת עישון. אחת מהקהילות היא קהילת גמילה מעישון באתר כמוני.
3. פינוק העור בעדינות
ניקוי וגילוח יומיומיים יכולים לעיתים להזיק לעור הפנים, על מנת לשמור עליו רצוי למרוח ג'ל גילוח ולגלח בזהירות עם כיוון צמיחת השערה, להגביל את זמן האמבטיה מאחר ומקלחות ארוכות ומים חמים מאוד מסירים מהעור את השומן הטבעי שלו. להימנע מסבונים המייבשים את העור ולהשתמש בקרם לחות (המכיל מקדם הגנה) המתאים לסוג העור שלך.
4. הקפדה על תזונה בריאה ושתיית מים
תזונה בריאה יכולה לעזור לך להיראות ולהרגיש טוב עם עצמך. מומלץ לאכול הרבה פירות, ירקות, דגנים מלאים וחלבונים רזים. יש מחקרים המצביעים על כך שתזונה עשירה בויטמין סי ודלה בשומנים לא בריאים או פחמימות מזוקקות עשויים לשפר את מראה העור. מומלץ לשתות בין 8-12 כוסות מים ביום. המים מעשירים את כמות הלחות בעור מאחר והם נספגים בשכבות העמוקות של העור , הם גם תורמים לחילוף החומרים ועוזרים לעור לשמור על מראה צעיר ורענן.
5. להוריד לחץ מהוף
מתח לא מבוקר יכול לגרום לעור שלך להיות רגיש יותר ולגרום לאקנה ובעיות עור אחרות. כדי לעודד עור בריא (ומוח בריא) מומלץ להוריד את רמת הלחץ בגוף על ידי הצבת גבולות סבירים, צמצום מטלות, עשיית דברים שאוהבים בשעות הפנאי ואפילו לצאת לחופשה קצרה.

התוצאות יכולות להיות יותר דרמטיות מהצפוי. אז תעשו לעור שלכם טובה ותדאגו גם לו.